I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

Skapa konto på BF2?

Hobby & Fritid - Konsol & PC-Spel

   

2006-04-10 19:18

Skapa konto på BF2?

Köpte igår BF2 av en vän. När jag ska skapa ett konto för att kunna spela på internet så blir det något knäppt.

Jag skriver in alla saker, sen när jag har tryckt på "skapa konto". Så laggar allt ihop och det stängs ner. Det är inga repor eller något sånt på skivan. Vad är problemet?


2006-04-10 19:24
Det tycker inte om dig?
- Det är ett ganska hett ställe att demonstrera på. Det är ju "vänsterland", en stark provokation av högerextremister att demonstrera på Medborgarplatsen, säger Johan Kjellmor, yttre befäl vid Norrmalmspolisen, till DN:s reporter på plats.

2006-04-10 19:55
Har du kollat brandvägg/router osv ?
"Because the organizing power of labor is the only real threat to a fascist government, labor unions are either eliminated, or are severely restricted."

2006-04-10 20:05
Jag ringde nyss till EA Sverige. Där jag fick snacka med en datornörd. Han trodde att det kunde vara min brandvägg. Så jag testade och stänga av den och kollade om den blockaderade portarna för BF2, men det gjorde den inte. Nu när jag inte hade brandväggen igång så försökte jag registrera mig, men det funkar inte. Jag har kanske gjort runt 20 hotmails på en timme nu, för jag ska kunna registrera mig. För jag kan inte använda dem tidigare, för det står att dem har blivit registrerade (antagligen när jag har registrerat med dem och då det har stängts ner)...

Någon som har haft samma problem?

2006-04-10 22:44
jag fick det att funka.

2006-04-11 13:57
vad gjorde du? min polare verkar ha samma problem X/
"Because the organizing power of labor is the only real threat to a fascist government, labor unions are either eliminated, or are severely restricted."

2006-04-11 15:11
Jag har fan också samma problem, tar typ 30minuter att logga in :(...

Jag har trådlöst.
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2006-04-11 20:30
alltså...BF2..man får ALLTID problem med något, har haft så jävla många problem, typ installerar man om spelet så funkar det inte längre osv. ända sättet att fixa det är genom att formatera.

fast problemet du har, har inte jag fått nångång.