I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

28/3 Bob Dylan @ Globen

Klubb & Konserter - Stockholm

   

2006-12-20 14:37

28/3 Bob Dylan @ Globen

Inte sett något inlägg om detta, men i alla fall.
Var på Dylan senast han var i Sverige, det var visserligen värdelöst, röstmässigt är han väl helt slut, men det är ändå kul att se honom. Nu har han även släppt en skiva som låter riktigt bra, så man får hoppas på att han kör många låtar från den, istället för omgjorda versioner av hans tidiga låtar.

Någon som ska dit?

Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2006-12-20 16:33

Funderar på det. Problemet är att jag inte vill bli för besviken, vilket det finns en risk för ; /

eller jag bara skoja!

2006-12-20 17:56
Är ganska sugen, eller kanske inte ganska men lite. Vad kostar en pickadoll?
UTE EFTER SVENSK HIPHOP VINYL!
KOLLA MIN PROFIL!

2006-12-20 18:14
Jag var på hans konsert i globe förra året. Det var nog den sämsta koncert jag sett men endå, det är Bob Dylan som står på scen. Det var helt klart värt det!

Frångan är ju om jag ska se honom igen..
Anima Sola

2006-12-23 12:54
Haha det är det som är det sjuka... Man såg honom, han sög, och man sa att man aldrig skulle betala för att se honom igen. Men nästa gång han kommer börjar det ändå krypa i kroppen och man funderar på att beställa en biljett. That man's got a spell on me!
Smash the show, glas on the go, geezers like whoa!
jewelheist.tumblr.com

2006-12-23 18:55
kollade på dylan i roskilde. 3 låtar sen gick vi. det var helt värdelöst.
Suck me beautiful :D

2006-12-25 12:00

vad förväntar ni er egentligen.
helt sjukt att han fortfarande spelar. jag ska dit, ja.

you can't scare me, i'm sticking to the union.

2006-12-25 12:33
"vad förväntar ni er egentligen.
helt sjukt att han fortfarande spelar. jag ska dit, ja"

hah, för mig räckte det väl med förra konserten i globen.. måttligt roande.. jag skippar nog dylan den här gången.. kan sitta hemma och slå på nån bra skiva istället, för live är han inte mycket att se längre..

I've got it now... a thorn in my side the size of a Cadillac