I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

[Audio] Nas - Daughters prod By No ID

Utländsk Hiphop - Audio & Video

   

2012-04-27 12:02

[Audio] Nas - Daughters prod By No ID


POW

http://duckdown82.tumblr.com/
Producent

2012-04-27 13:01
kan inte tänka mig ett tillfälle då jag skulle vilja lyssna på den här låten.. enbart pga temat, så otroligt ointressant text. "not saying that our sons are less important" zzZzzz..

jävligt nice beat dock och verserna är inte dåliga, bara sjukt tråkiga
 https://soundcloud.com/jakkthemixer

2012-04-27 15:45
Fan slapp plattan nu!

Nasty
The Don
Daughters

Alla feta.
"Efter att ordet spridit sig tog det en halvtimme/tre kvart sen var Crooked och Royce på plats tillsammans med Horse Shoe Gang-snubbarna, Crookeds brorsas gäng, C.O.B.-killarna och övriga kompisar till Crooked. Snubben har hela jävla LA som backar upp honom." - jeppehehe

2012-04-30 16:09
JAKKHAMMER: Jag måste fråga, vad ska en låt handla om för att inte vara ointressant och sjukt tråkig? Eller menar du att texten är keff för att du personligen inte kan relatera?

Just askin'.
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Producent

2012-04-30 22:49
alltså, jag tycker helt enkelt att låten är väldigt tråkig.

en låt kan handla om vad som helst så länge det presenteras på rätt sätt; här tycker jag att ämnet är ett av de tråkigaste någonsin + att texten känns allmänt tråkig.
jag förstår om nas vill skriva om hur det är att ha en tonårsdotter, men jag kan inte tänka mig ett tråkigare ämne att lyssna på. texten känns inte heller så fantastisk, "not saying that our sons are less importnant" tycker jag säger det mesta (dvs att låten egentligen inte säger så mycket)
men visst, precis som allt annat i hela världen så handlar det om personligt tycke! jag tycker att detta känns platt.

för att hålla tråden vid liv så kan jag ju ställa motfrågan; vad gör detta till en bra låt?
 https://soundcloud.com/jakkthemixer

2012-04-30 23:42
jag håller faktiskt till stor del med jackhammer. tanken är god osv hos nas, men ärligt talat så har han nått sitt antiklimax efter man hört The Don, den här låten + faktumet att han ska jobba med drake osv..
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2012-05-07 14:35
Ja usch och fy NaS låter KOMMERSIELL? Som han inte gjorde det för typ tio år sedan?
all 'bout the bluntrap