Prendel ft. Chai- Oh Shit
Today was a good day for recording! Chai åkte (nästan fel) hem till Prendel, och produktionen var igång! Oh shit! Det är allt vi har att säga egentligen! Oh shit people! oh shit! så här gör du:1- Högerklicka 2- välj: "spara mål som.." 3- Digga fett 4- Spara i mp3n för alltid Prendel ft chai- oh shit
www.youtube.com/prendel
och nu ska jag lyssna =)
http://www.myspace.com/localexpressions
lite låg acca, man hör knappt vad som sägs ^^ och lite tråkigt beat i längden, men det funkar det funkar. Up iallafall
http://www.myspace.com/localexpressions
blev nice ljud ju...den där preampen e till för dig prendel..:)
T.R.A
Amafakkinggadd. Måste lyssna.
Nakna träd kastar fåglar åt helvete
lyssnar nu.. beatet är coolt. och det är ju coolt. chai var fan grym gillar han. Nu kommer prendel, han har fett flow. jag har bara ljud i ena hörluren, låten var fet i överlag! peace.
http://www.soundcloud.com/mr-rnbck http://www.soundcloud.com/brormusik
Jävlar vad snabbt det går! tänk så mycket en liten accappella kan göra över ett beat. När jag hörde detta beat första gången kände jag inget annat än "ah, ett vanligt beat som chai gör en gång om dagen", men damn, detta var bara wow! Chai flyter som vatten och droppar som regn, som vanligt. Prendel lägger det också nice. :) Lite skum mix bara, men det är en fjärt i rymden. "för chai, det betyder te på arabiska" - haha, här avslöjas hemligheter! :D nej men ärligt. denna skall pumpas och spridas! hoppas jag får vara med nästa gång :D Pöjs! lättju och prändel.
Nakna träd kastar fåglar åt helvete
nice nice
http://www.myspace.com/quizze
cool tror jag, mycket odydligt!
Ska sanningen fram, Så är sanningen falsk!
Vad roligt att ni gillar allihopa! Är chockad över hur fort Prendel kan rappa, han är en sjuk human being!Up it!
Yeah, you know..
Hör nu också att accapellan är lite låg, men jag hoppas att ni hör det mesta iallafall! :)
Yeah, you know..
Hörde fan inte ett skit vad Chai säger och för Prendel så måste man verkligen anstränga sig för att lyssna. Beatet är det enda som jag kan ge kritik på och det var väl sådär
"Jag kom ihåg att jag bara glömde ditt namn"
skaffa monitorer
www.youtube.com/prendel
vadå texten är flowbaserad?
www.youtube.com/prendel
måste du alltid lägga till något dåligt hustl?
www.youtube.com/prendel
Tack Sörlin ! Kul att du gillar beatet, och jag håller med om att snabb rap är mer min grej oxå, tack! Det vore ju väldigt häftigt att göra en låt med Fattaru, men att FÅ göra det är nog lite knepigt! :p
Yeah, you know..
Fett hiphop jalla jag svär, Så fett.
Om jag inte kan bli nykterist så ska jag bli den som blir nykter sist...
okej vägra svara
www.youtube.com/prendel
Tack Tee , kul att du gillar! :)
Yeah, you know..
Lite mer kritik vet jag att ni kan droppa! Så mycket energi suger inte tangenterna ur fingrarna på er!
Yeah, you know..
lite låg acapella som sagt men annars va de fett:)
http://www.myspace.com/mowglibeats http://www.myspace.com/otisrap
med hörlurar är det inte för låg acca. aldrig hört chai tidigare, tight kille. Prendel var också bra, ett tag sen man hörde från dig. Diggas.
Ingen är Perfekt ...Jag är ingen!!
prendel e thung!
Great som Tony Tiger!
Fyfan , Fett som fan Mayn Chai - Du vet, Rå fet mannen. Prendel - Du e rå tajt . fett.
Attityd Crew 2006-09 Lofstrand.tk | http://myspace.com/lvsmusk
Tack igen allihopa! Kul att ni gillar detta!
Foerplay Om du inte hört mig förut hänvisar jag dig till:
Chai - F*ck You (forum)
Yeah, you know..
Tack alla som diggar! Nu vill jag att whoa ska upptäcka den nya talangen chai, vi kommer även att producera mer ihop! eller hur chai?
www.youtube.com/prendel
Producent
2006-09-17 23:29
trevlig låt. beatet var dock lite tråkigt och enformigt. flowet var trevligt med från er båda.
http://www.soundcloud.com/gyllander
ivarjefall nån låt
www.youtube.com/prendel
prendel Självklart ska vi producera mer låtar ihop! Våra crazy ass flows gör revolutionerande resultat! :)
Yeah, you know..
yupp
www.youtube.com/prendel
Upp ! Sov inte på denna gott folk! Droppa kommentarer! :)
Yeah, you know..
yo!
www.youtube.com/prendel
fett skulle va skönt med bättre mixning
work some magic
k
www.youtube.com/prendel
fett skön låt asså.. fattar inte vad folk snackar om låg accapella.. sluta lyssna i skärmens inbyggda högtalare eller nått.
yo. fett grabbar. chai lägger de fett som vanligt. prendel lika fet som vanligt;D Päys
Ruskigt skönt att ni gillar!Det ger mer låga åt elden. Tack! Fortsätt droppa comments!
Yeah, you know..
där ser ni! ljudet funkar perfekt hemma hos mej oxå
www.youtube.com/prendel
inget fel på ljudet tkr jag :P riktigt grymt det här grabbar! BIG up!
thänkz
www.youtube.com/prendel
Sov inte på denna gott folk, för detta är den första i en ny era av crazy-rump-flow-låtar som kommer att komma från P och C! upp!
Yeah, you know..
haha shiit prendel rappar fett nice !
CP hahahaha
www.youtube.com/prendel
öpp
www.youtube.com/prendel
Jag tvivlar på att det här är alla kommentarer som går att klämma ut.Ut med dem!
Yeah, you know..
cmååån
www.youtube.com/prendel
Funkar ej though
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
jo
www.youtube.com/prendel