I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

Privatlektioner i dans önskas!

Vår Hiphop - Breaking

   

2005-03-14 12:19

Privatlektioner i dans önskas!

Jag har dansat sen jag var fyra år gammal, började med klassisk balett och har provat på både jazzdans, salsa, karaktärsdanser, orientalisk, afrikanskt m m för att ha fastnat för streetdance.

Jag har en grund till min stil och skulle behöva stöd och tips för att utveckla mig ytterligare. Jag tränar nu på egen hand och med rätt handledning är jag engagerad och gör ’’läxorna’’ efter lektionen utan att du behöver stå och titta över min axel. Jag skulle vilja börja med lektioner 2 ggr i veckan, en timma i taget, i fem veckor framöver.

* Jag vill utvecklas mer i planering och utförande av koreografering, eftersom jag själv freestylar mest.
* Jag behöver stöd i ytterligare stilutveckling, både old school och new school (inkl breaking) stilar inom streetdance
* Självklart är råd för stretching, avslappning och feedback på ’’scenuttryck’’ mycket välkomna!

Jag bor i Göteborg.

Kontakta mig med kostnadsförslag.

och..???

2005-03-14 12:32
Står att hennes namn är Maria på hennes sida (:
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2005-03-30 13:02
tanx Måns... jag tar de som en komplimang =)
jag kan vissa saker men inte allt... och jag vill lära mig sånt jag inte kan.... ...

jag glömde tillägga, och det passar in på Måns inlägg oxå,
om ni inte vill ha cash, så varför inte kompromissa, med att du kanske vill att jag ska dela med mig av nåt jag har lr kan lära dig tebax ;o) seriöst tänkt då.

och... nu tjötar jag så mycket igen

Peace!
och..???

2005-03-31 13:32
vill ju ha privatlektioner u know!!! de e skillnad ;P
och..???

2005-04-03 13:02
Jag kan lara dig gratis det e bara komma till mig sa ska jag lara dig allt jag kan ! :D
så kan det gå om inte haspen är på