I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt.
Läs Mer »
Whoa Community
Allmänt om whoa
Svensk Hiphop
Allmänt
Audio & Video
Battles
Request / Önska
Utländsk Hiphop
Allmänt
Audio & Video
Battles
Vår Hiphop
Graffiti
Producenter & DJs
Breaking
Audio & Video
Beats
Battle & Cypher
Lyricism
Samarbeten
Emceeing
Övrig musik
Reggae & Dancehall
Soul & RnB
Elektroniskt
Rock, pop & annat
Klubb & Konserter
Stockholm
Göteborg
Skåne
Övrigt & Utland
Festivaler
Hobby & Fritid
Kultur & Media
Datorer & Teknik
Konsol & PC-Spel
Sport & Idrott
Övrigt
Blandat
Webbsidor
Vardagsfilosofi
Köp & Sälj
Specialforum
Populära
Senaste
Aktiva
Whoa Shop
Kontakta Whoa
Norrköping
Vår Hiphop - Graffiti
Tillbaka till forumet
Shosholoza P36
2004-11-13 16:42
Norrköping
Nån som vet nåt ställe att köpa färg på i norrköping förrutom Active?
Ays' N 'Beez - Escapades ! Available for free download @ RustyLabel.se & Spotify
Bols P40
2004-11-13 17:00
finns nada annat! utom bensinstationer... o active.. vad är dom.. cp'n som inte tar in färg åt oss.. trött man blir på dom .. "vi får in om 2 veckor"
Hiphop Wont Stop!
Bols P40
2004-11-13 17:32
mrwhoo: Nej det har dom väl inte.. men eftersom dom går ut och säger att dom säljer burkar, dom har sagt det sen dom öppnade, och varje gång under 3månaders tid som jag var där och frågade om dom hade så skulle dom få in om 2veckor.. om 2veckor i 3månader.. :/ jag drog inte hem burkar från andra ställen efter som det skulle komma innom 2 veckor.. det gjorde mig fett sen! Jag börjar inte sälja själv för jag har inte brains enough för det.. vet inte ens hur man inskaffar fler än 10burkar åt gången.. Puss!
Hiphop Wont Stop!
Shosholoza P36
2004-11-15 12:53
kk. jag graffar inte så mycket men ni graffare kan väl snacka me killen på greencha o be han köpa in färg.
Ays' N 'Beez - Escapades ! Available for free download @ RustyLabel.se & Spotify
Borttagen
2004-11-15 15:38
som sagt. alla vill alltid att nån annan ska göra allt åt dem. typiskt lata ungar. fan, klart att ni inte kan kräva att det ska finnas en graffitiaffär i er småstad. importera burkar själva om ni vill att det ska finnas.
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Borttagen
2004-11-15 21:49
Lata ungar hör man ofta. Tar någon på sig ansvaret kan dem inte säga "ni är lata" sen, för vi förväntar oss att det ska finnas när dem säger det.
förväntar sig? ifall de inte tar in tillräckligt med färg för att stilla efterfrågan så är det väl ett utmärkt tillfälle för en annan aktör att importera själv. vad tjänar det till att vara besviken på ett företag för att de inte gör det ena eller det andra? de har inga skyldighet gentemot någon...
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
lillebrosan
2004-11-15 23:22
Ni har väntat länge men grabbar ja lovar er, inom en snar framtid det finnas fäg att köpa. för mer frågor om vart o när skriv ett meddekande. mvh / fairytale-art
ONE UNITED!
Sir_Alex.blogg.se
adoler
2004-11-15 23:24
går ju alltid o betälla o så, men då blir det ju iof dryg fraktkostnad!..äh ja vet inte.:P
Bols P40
2004-11-17 18:16
dom har väl inte starta än?
Hiphop Wont Stop!
Bols P40
2004-11-17 18:42
Marulksvans: nee svarade på det du skrev om FairyTale art...
Hiphop Wont Stop!
Bols P40
2004-11-17 21:39
Vågar inte säga någe.. maila faritytaleart och fråga..
Hiphop Wont Stop!
Bols P40
2004-11-17 21:52
hehe aa dohh!
Hiphop Wont Stop!
Bols P40
2005-05-14 17:05
dom ska tydligen börja igen... vilket jag tror e bullshit! fast nu finns det ju annat ställe o fixa cans på... päjs
Hiphop Wont Stop!
Bols P40
2005-05-14 20:28
Beställa kostar ju skjortan.. om man ska göra det ska man beställa från Henxs.com och för 1800kr så frakten blir gratis :P..
Hiphop Wont Stop!
lillebrosan
2005-05-14 21:04
Yallah säljer färg i norrköping. Det finns nummer och mer info på deras whoa. som är yallah
hemsida
www.yallah.se
ONE UNITED!
Sir_Alex.blogg.se
Tillbaka till forumet