Dagens onödiga såg-tags-i-film-inlägg
Har lagt märke till att det inte har vart någon sån trivial tråd uppe på ett tag så jag kände mig nödgad att droppa en bara för att sänka nivån på forumet. Tog mig an gamla "Svullo grisar vidare" idag fast med ljudet av för att slippa hans desperata grepp efter någon form av underhållningsvärde och koncentrera mig på miljöerna i tuben. Där lyckas han få med stationsklåder av bl.a. Akay, News, Period, Termit, Sure, Cresh, Cerw, Ruskig och insidor av Deck, Sailor, Deor, Below, Male, Moral m.fl. Svullos enda reflektion över det hela i filmen är kommentaren "Och dom här jävla klottrarna har vart här åxå, roe ensk, fr fr frumskpt roemskt, fan är jag så jävla full?" när han försöker tyda Foe Nsk. Irrelevant, men graffiti-relaterat ,(
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
vilken film såg du det i? "Svullo grisar vidare" har jag aldrig hört talas om.. är det en film eller vad?
fear and loathing
Graffare
2005-04-26 16:37
Är det inte svullo som kommenterar ZIP i sin film också, har bara hört rykten, men är det sant?
Vidde P17: kan bero på att du är 17 år! tror svullos storhetstid var över innan du var född...
Svullo grisar vidare är bland det roligaste som gjorts.
joråsåatt
P-vakten P59: svullo överhuvudtaget är bland det roligaste som har gått på denna jord!! hade varit kul å se en liten comeback av honom!
addicted: ska komma en dvd tydligen med massa ovisat material med mera. sen var han ju på på typ söndagsöppet eller nå sånt häromåret. rätt kul. gick omkring å drygade sig på båtmässan å sånt i gammal god stil.
joråsåatt
den filmen är en riktig klassiker. fan så kul den är!
frågor på det?
Film från runt 1989-1990, Dubois går runt med kamera på axeln och är oförskämd och högljudd. Svensk dogmafilm i dess vagga. Var ingen zip-kommentar i den här, men han släppte ju en del i den vevan, Angne & Svullo 1988, Den Elake Polisen 1989, Angne & Svullo Här Och Nu 1991 m.fl. så jag kan inte dementera ryktet.
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
P-vakten P59: fyfan va schysst! låter som ett måste i samlingen! jag såg han på tuben för nåt år sen, han satt där full och jävlig i en rosa jävla mohawk frilla!! kan ju säga att jag flinade endel!!
good work amfetamin!
Jag skakar i dockskorna... Kriget kommer!
sa du inte att du såg den utan ljud? ändå lyckast du citera han ganska bra
.¤¤¤ The prophet has spoken! ¤¤¤.
Profeten Jo, jag såg den utan ljud, men vid Foe Nsk tagsen zoomar han dom och ligger kvar på dom några sekunder så då var jag tvungen att veva tillbaka och lyssna med ljud då det var tämligen uppenbart att det skulle fällas något ord om det hela, allt av ren nyfikenhet.
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Scumbag Jo, så var det nog, den där det är olika färg/stil på varje bokstav. Trodde jag skulle hitta den på www.concretestory.tk men tror den låg på AMC-sidan.
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Någon som vet var man kan hyra dessa mästerverk? Någon gammal sleten videoaffär med koll på läget så att säga. Det är ju för härliga filmer :).
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
ryckten säger att svullo vart backjumpad under inspelnigen av "svullo grisar vidare" och att rullade i 3 månader..
(”)_(”)_.-””-., ´ . . ´; -._, ´)_ "jag kommer fucka ur din tråd om du ska vara ( o_, )´ __)´-._) respektlös" /Amar F18
haschpuppie: fanns på buylando eller va den heter (hette?) på st eriksplan för nåt år sen iaf..
joråsåatt
Online P-vakten P59: Fan vad nice, du har räddat min helg ;)
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Annars om du kan hantera DC.. ja det säger väll sig själv :P Hade velat se målningarna i bakgrunden När han var i tunnelbanan, såg rätt toying ut dock :P men kan bero på att det var i graffens tidiga ålder =)
Letar du efter bra OG filmer spana in min sida www.Thuggish.biz finns även bra serier och nya music releaser. http://muaythaisthlm.blogg.se
han var i örebro på en krog, det stog skit mkt om det, men han var bara där och söp.. schnäg kille
Och om du kan hantera bit-torrent så har sveriges största bittorrenttracker den + det bästa av svullo. Så länge man inte nämner den vid namn eller direktlänkar borde det vara okej att nämna här då det kan vara jobbigt att få tag i filmerna. NÄSTAN abandonware.
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
lorros: den som alla har snackat om hela tiden i tråden?
HAHA satt å visade min kamra för han och han ville köpa den.. fett skön lirare!
Take the red pill or take the blue pill? Or punsh Morpheus in the face and take em both pills!!!
Svullo är ju bara för jävla fet. Öl låten är en klassiker!
"Jag var så fattig när jag växte upp, att hade jag inte varit pojke så hade jag inte haft något att leka med!"
svullo! nostalgi. dubois keeping it bling!
haha jag tr'ffade han i orsa och då lånade han en tamburin som jag hade med mig:)
Missade Zip tagen.. vart ser man den?
Letar du efter bra OG filmer spana in min sida www.Thuggish.biz finns även bra serier och nya music releaser. http://muaythaisthlm.blogg.se
Fett grym film! Svullo är ju kung!
Circle-tag med i Yrrol, fast antar att det nämnts?