Graffare
2009-05-14 08:51
Rull Öresundståg mot Helsingør 07.22 från Malmö C 14/5
En ensam KFC i krom rullade idag:) Bild finns.
Alla barnen gjorde wholecars utom Hussein, han gjorde ett wholetrain. http://www.youtube.com/watch?v=hMM_T_PJ0Rs&feature=player_embedded
Same sketch as allways?
yo hiphop r'n'b
Graffare
2009-05-14 09:44
ditt_skabb P48 Hur visste du? :)
Alla barnen gjorde wholecars utom Hussein, han gjorde ett wholetrain. http://www.youtube.com/watch?v=hMM_T_PJ0Rs&feature=player_embedded
Vet inte, hade väl tur med min gissning. hehe
yo hiphop r'n'b
lite trist att de aldrig varierar sig men härligt med tåg
lite trist att de aldrig inser riktiga KFC redan har funnits i en evighet, från Warsawa men härligt med att det körs!!! (På tåg!!!)
Word på sånkille, Tycker det är lite sådär då Andra skånska crew har sammarbetat med polska Kfc. De lär sig inom sin tid.
The News called it crack, i called it diet coke..
fan va kul då att alla här inne är så allmänbildade å vet allt om vilka som känner vilka å att ni tror att svenska kfc å polska kfc skulle vara 2 olika...när de är samma . keep it up på whoa style
Har någon sett någon färg panel dom här dagarna? Har någon sett någon färg panel dom här dagarna? Har någon sett någon färg panel dom här dagarna?
Uhm...Cent har en användare på whoa och om jag inte minns helt fel så skrev han i någon tråd om svenska KFC för något år sen och då verkade det då inte som att det är samma crew.
shorter: jag har sett färgpaneler. pratar du skåne så har jag inte det.
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Han eller 'dom' som väljer att efterapa KFC i Sverige har I N G E T med det orginella KFC crewet ifrån Polen/Warsawa att göra med. Inget! Kan likväl skriva EWC eller B3S i sånna fall, varför inte?! Allt 'Måns'-grabben gör är en total namn rip-off, där tyvärr alla verk skapas med en illa konstruerad mall i krom och taskig can-controll. Jämnt silverdammade blaffor som rullar hela tiden... Skånsk-danska tåg borde inte få skändas sådär i Snåland!
tycker att kfc e ganska duktiga, dock har jag tröttnat sjukt mkt på den skissen som dom har lagt dom senaste 3-4 åren om inte längre? Vilken storlek det än är, wc, panel , top eller vad som helst så är det alltid denna skiss. Känns lite som robotarbete
”Att klottra olagligt är egoistiskt - man förstör egendom och det kostar skattebetalarna pengar." Det säger graffitimålaren Karl Valve.
brurshaan: det var ju inte helt osant det han sa....
jaja fortsätt tro de som ni tror....ni vet ju så jääävla mycke asså !! fan va häftiga ni är asså när ni sitter på whoa å leker tuffa...ni har säkert aldrig ens stått nära ett tåg när de stått på natten fan...snacka om att verkligen leva riktigt luffigt om de enda man kan göra är att hitta grejer att klaga på å leka som om man är nån annan än den man egentligen är här på whoa liksom... !! keep it up toyz !!!
gillade inte bilderna.. den första var skabb, enligt mig :)
glömde alla målare norrgående linjen eller vad?
de på bilderna ärde polska KFC ... jag menade , om de fanns bilder på tåget , och från de svenska KFC inte polska...
Ni är ju dumma i huvudet, tillochmed en från självaste svenska kfc sitter och säger att det är ett och samma crew, tror inte dom är så famekåta att dom ljuger om det, idioter..
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Har nog bilder på dessa sakerna, men dom publiceras i en tidning inom kort! :)
Jag frågade cent/kfc för några år sen om det var samma o han sa att dom inte hade ngt med varandra att göra. Jag menar isåfall hade dom väl målat ihop? kfc kör ju mest med heor när dom är i sverige så det går inte ihop
Så bara för killen heter "kentucky" här på whoa så måste det vara samma som de polska gänget? Skärp er för fan. De är INTE samma killar kan ni fatta det?
mellanöl: Jag vet inte om jag sov för dåligt igår eller ngt men vad snackar du om?
keep fingers clean!
LIGG NER!!
brurshaan Jadu, det mesta tyder ju på att det är precis så det ligger till...
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Offtopic, men känns ovärt att starta en ny tråd. Rullar det inte runt ovanligt mycket just nu på brotågen? Har det något med DSB att göra möjligtvis? Deras recept nuförtiden verkar vara dessa gula klipporna. Stod på torsdagsmorgonen på lund central, och det kom rull väldigt ofta. Och vissa av panelerna i fråga, är gjorda för ett par månader sen.
yo hiphop r'n'b
kul att det körs
röv är gott