I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

Benzema till Real madrid

Hobby & Fritid - Sport & Idrott

   
Lyricist

2009-07-01 21:54

Benzema till Real madrid

ja behöver man säga nått mer än rubrliken
Perez är kung !!
HALA MADRID !!!!!!!

"Better to write for yourself and have no public, than to write for the public and have no self"

2009-07-01 22:35
du bara ljuger
Geni
Admin

2009-07-01 22:45
Det är officiellt, kolla OL:s hemsida.
I had this bad bitch uptown, she was like... whatever.
Admin

2009-07-01 22:46
Och ja just det, favorit i repris:

I had this bad bitch uptown, she was like... whatever.

2009-07-01 22:56
Fyfan säger jag, så mycket pengar, och 4 spelare nu, tänk om dom skulle försöka på ribery oxå.


Jag hoppas det slår helt fel för dom och att dom slutar 2a som vanligt.
be the change

2009-07-01 23:08
Real Madrid är ett riktigt äckligt lag alltså...
Vi är överallt!

2009-07-01 23:15
Hade fan skämts över att vara Real fan nu.
Steve Rifkind must of been sniffing!

2009-07-02 00:23
RM är ingen fotbollsklubb längre, de är en själlös verksamhet som saknar motstycke.
Så länge du inte ger upp har du aldrig förlorat

2009-07-02 09:31
Jag är glad över att se andra fans än Barcas kommentera detta fruktansvärda sätt att driva ett fotbollslag..

Det äcklar mig så pass mycket att jag vill spy på nästa snubbe i den vita tröjan.. SPY!!!

Tro inte att jag är rädd för kommande säsong eller nått sånt för det är jag inte, Madrid kan köpa vilka dom vill men dom kommer aldrig göra om det Barca gjorde 2008/09.

E det bara jag som ser vad dom sysslar med??
Att dom köper upp all konkurrens så att de ska slippa tufft motstånd i CL(där de floppat GROVT). Äckliga smutsiga fascister...


ETT STORT TACK TILL ARSENE WENGER SOM TACKADE NEJ TILL DERAS BUD O SOM DESSUTOM SA SANNINGEN OM VARFÖR HAN INTE VILLE DIT
Nu finns all min musik samlad på ett ställe!!
Givetvis gratis
usershare.net/orismusik

2009-07-02 11:31
Kaka och Ronaldo kommer inte funka på plan samtidigt, det kommer bara bli massa snack o ingen verkstad. Barcelona tar hem det även nästa år.
 

2009-07-02 11:47
Nu verkar Ribery vara klar oxå HAHA
Nu finns all min musik samlad på ett ställe!!
Givetvis gratis
usershare.net/orismusik

2009-07-02 11:50
Tycker RM har vart väldigt bra tills ett par årsen bakåt. Då de bara köpte namn, men inga spelar. Tyckte dom spelade bra för typ 10 år sedan, då de vann typ allt men sen gick det bara neråt.
Jag har ingen personlighet

2009-07-02 13:18
helt sjukt detta, dom plockar in 3 i stort sett forward gubbar

va fan ska man göra med kung RAUL, nistelruum, huntelaar, saviola. den andra holländaren, ja det kryllar fan av forwards och ett gäng måste ju iväg nu
har några ens blivit sålda??????????????
Gillar du att tippa/oddsa. Då ska du bli medlem på WWW.BETFAIR.COM, marknadens bästa odds. Använd värvaenvänkod 4Q6PXVU6T SÅ FÅR DU ca250KR!!!! (när du placerat några bets)

2009-07-02 13:49
Casillas
Ramos Pepe Albiol Marcelo

Lass Diarra Xabi Alonso
C.Ronaldo Kaka Ribery

Benzema


Så kmr real spela nästa år.
Geni

2009-07-02 13:53
vad gör man av resten av laget då?

schneider, gutti, drenthe, raul, nistel, savi, hutelar, den andra holländaren M.M m.M
Gillar du att tippa/oddsa. Då ska du bli medlem på WWW.BETFAIR.COM, marknadens bästa odds. Använd värvaenvänkod 4Q6PXVU6T SÅ FÅR DU ca250KR!!!! (när du placerat några bets)

2009-07-02 13:56
Saviola är redan klar för Besiktas och R.Drenthe är näre en övergång/lån till Fiorentina.
Huntelaar, Van Nistelrooy har nog dagarna i Real Madrid räknade i och med Benzemas ankomst till klubben.
Frågetecken på Robben och Sneijder, hoppas verkligen dom stannar så bänken är världsklass också.

2009-07-02 14:50
haha huntelar har ju typ varit i klubben i 6 månader och gjorde en hel del mål sista omgångarna, patetiskt att plocka in så mycket nytt folk
Gillar du att tippa/oddsa. Då ska du bli medlem på WWW.BETFAIR.COM, marknadens bästa odds. Använd värvaenvänkod 4Q6PXVU6T SÅ FÅR DU ca250KR!!!! (när du placerat några bets)

2009-07-02 15:33
kommande säsong kommer real att floppa totalt de kan jag lova er..
men ska detta kallas fotboll?

hoppas vi får möta real i en åttondel så ska dom få lika mycket smisk som dom fick sist..
ARSENAL!
DJURGÅRDEN!

2009-07-02 18:58
Robben, Sneijder & Huntelaar är gryma spelare (enligt mig), varför vill Real så gärna pusha iväg dessa?
Don't!

2009-07-02 19:40
De säljer inte tröjor, helt enkelt. Och utan sålda tröjor kan de inte, senare då, finansiera köpen av världsstjärnor.
Så länge du inte ger upp har du aldrig förlorat

2009-07-02 19:52
Snacka om att pissa sina egna spelare rakt i ansiktet. Kul för Higuian som gjorde mest mål förra säsongen och de värvar 2 spelare som kan lira där. Raul pissas på. Hela mittfältet pissas på.
Rädda en ko, ät en vegetarian!

2009-07-02 20:09
förvisso var förra årets laguppställning bland det tråkigaste jag sett, så klart att de behövde lite nytt, men detta är ganska överdrivet om man säger så, skaffa spelare med hjärta för klubben ist, fast jag bryr mig inte, för Barca kommer krossa dem nästa år med :)
 

2009-07-02 21:15
skaffa spelare med hjärta för klubben ist


Alla dessa spelare säger ju att det är deras livs stora dröm att få spela för Real Madrid (good grief...).
Så länge du inte ger upp har du aldrig förlorat

2009-07-02 22:03
tror också barca vinner nästa år med

Iniesta är bättre än Kaka
Messi är bättre än ronaldo
Etoo är bättre än Benzema
Xavi är bättre än ??? Alonso kanske vet ifan dem får väll han med
Och valdes är bättre än Casillas hahaha nej lite ironi där dock
Geni

2009-07-02 22:43
Padawon P18

Word på det alltså.. Xavi & Iniesta är bättre än alla på Reals mittfält, världens skickligaste mittpar!!

Det enda stället Real är bättre på är ju mellan stolparna.
Still down to pull a homicide just strap up and ride, stick a needle in my eye if I ain't ready to mob

2009-07-02 22:44
Hatar dom verkligen kan jag tillägga..

Visca el barca!
Still down to pull a homicide just strap up and ride, stick a needle in my eye if I ain't ready to mob
Admin

2009-07-03 10:51
Alla dessa spelare säger ju att det är deras livs stora dröm att få spela för Real Madrid (good grief...).


Självklart, Real betalar överdrivet mycket :)

Imponeras inte särskilt mycket av Real ändå. Faktum är att de KAN INTE köpa ALLA bra spelare i världen. Det är omöjligt. Så hur mycket pengar de än slänger bort kommer det finnas en bunt lag där ute med minst lika bra spelare på pappret. I praktiken har Madrid ett stort arbete framför sig med att spela ihop alla nykomlingar. Det blir svårare för varje nyförvärv. Håller med Wenger när han säger att "köpa mer än tre spelare under ett transferfönster är förenat med en teknisk risk".

Enda sättet att köpa titlar egentligen är genom a) mutor, b) droga motspelarna c) köpa ALLA och sätta dem i reservlaget.

Samtidigt är det något som trots allt äcklar mig med Real. Det är ett intressant spektakel, men Perez bygger Babels torn. Det kan inte lyckas, absolut inte långsiktigt.

Det enda som händer är att klubbar kommer ta extra betalt av Real, som de gör med Chelsea, för att det är klubbar som betalar mycket. 35 miljoner euro för Benzema är ett överpris. Han må vara bra, men saknar erfarenhet från de bästa ligorna. Alla förutsätter bara att han ska bli en av världens bästa. Finns bättre anfallare för säkert halva priset. Kanske inte så pass unga dock.
The president has been kidnapped by ninjas. Are you a bad enough dude to rescue the president?
Lyricist

2009-07-06 19:35
avundsjuka är sött, ska avnjuta ögonblicket då Ronaldo drar på sig den vackra vita ikväll.
"Better to write for yourself and have no public, than to write for the public and have no self"

2009-07-06 19:48
haha ronaldo är smuts, fyfan. en vit tröja, den kommer vara ständigt gräsfärgade den filmaren.
be the change

2009-07-06 19:53
haha ronaldo är smuts, fyfan. en vit tröja, den kommer vara ständigt gräsfärgade den filmaren.


Hahaha sant den va bra
Geni

2009-07-06 20:19
El galacticos eller hur det stavas.. Alltid vitklädd förblir det även med bög ronaldo :( Fel ronaldo den riktiga har redan spelat där...

2009-07-06 20:20
Och ja, Han är fake C.Ronaldo i mina ögon, Tycker han är bra men fortfarnade så otroligt fake

2009-07-08 22:51
Dock ser Ronaldo bra ut
Geni

2009-07-09 15:25
synd på benzema, ville verkligen ha han i united, verkar dock som att vi inte ens la ett bud på honom.. får se hur de blir me real nu nästa säsong, men dem pengarna man spenderat så måste man nästan börja vinna direkt, annars blir det leeds all over again..
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.