19/5 Gatufest @ Triangeln, Malmö

Klubb & Konserter - Skåne

   

19/5 Gatufest @ Triangeln, Malmö

Plats: Malmö, Centrum,  Triangeln
Arrangör: G8-Nätverket i Skåne
Datum: lördag den 19:e maj, 2007
Tid: 19:00

Den 6-8 juni samlas ledarna för världens mäktigaste länder i Heiligendamm i Tyskland och drar upp riktlinjerna för hur de ska göra
livet surt för alla oss andra. Terroristerna och krigshetsarna George W Bush och Tony Blair kommer att vara där.


Men vi skall ta allting ifrån dem, Vi börjar med att ta gatorna i Malmö. Kom och festa loss på ett grymt gatuparty med hiphopjam, drum'n'bass-DJ, schyssta artister och massa överraskningar.


ARTISTER/OLYDNAD/OPEN MIC

DOM HAR MAKTEN! VI HAR GATORNA!

Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Användaren är inloggad Bling
Moneymaker
Detta är lite reklam för att finansiera driften av whoa. Om du blir medlem och loggar in så slipper du denna reklam.
Jag är inte emot tanken, men hur fan påverkar vi skit om vi tar över gatorna med olydnad?
Stefan, du är så pinsam..
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Stop: Det är försig bara ett onyaserat "flygblad" men Olydnad är väl kanske det bästa form av progressivitet vi har idag. Sen hur mycket vi kommer se av den, får framtiden utvisa.

Sun: Tack för uppen!
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
vilka är artisterna?
I'm having a bad day,don't make me take it out on you!

Kända och okända lokala förmågor...
 Dollar Bill, Rocc Spotz... m.f.

Kolla väggar/affischer. Ordet verkar sprida sig, så trevligt;)

Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Be there or be blair!
And they all want to love the cause<br>'Cause they all need to be the cause<br>They all want to fuck the cause
haha de va fett
Interista cazzo vuoi, puoi cantarlo quanto vuoi - ma i campioni dell'Italia siamo noooi. JUVENTUS
AMICI DI NESSUNO
Yamo: Ja det var grymt, tack så mycket för hjälpen:)
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Stödfest för mobiliseringen mot G8

Var: Sofielunds Folkets Hus, Malmö
När: 2007-05-25 kl. 21:00
Vad: Stödfest
Arr: G8-nätverket i Skåne

Fest mot G8 där vi firar att det kommande mötet i Heiligendamm inte kommer bli av. Det blir reggae, hiphop, pepp, billig mat och överraskningar och artister som Grioa (Västerås), Conshitas, DJ Kimkiller och DJ L-Yo. Sofielunds Folkets Hus i Malmö, Rolfsgatan 16. Festen håller på mellan 21-02 och inträdet är 40 pix. Alla pengar går oavkortat till G8-nätverket i Skånes arbete med mobiliseringen och ev överskott går till Anarchist Black Cross i Malmö.
-masturbation is not a crime-