Tror du på spöken?
Om inte spöken tror du på något annat fenomen som man "nte stöter på varje dag" har du kanske till och med fått syn på något spöke eller liknande?
too hot fi dem
då är vi lika dumma :P
too hot fi dem<br>
Vad får dig att tro att dom finns ?
too hot fi dem<br>
Mig? Jag tror på andar och sånt, spöken.. vet inte, dom e kanske ...andar dom med.
What I said, yo!
nej, jag har aldrig stött på någonting som skulle ge stöd åt det. och i de flesta historier man fått höra från vänner o.s.v. så är det tydligt att man valt att se vissa saker, och övertolkat andra, så det har inte heller lyckats övertyga mig.
put lube around uranus, bitch, i'm fucking out of this world
ja det gör jag.
skulle jorden översvämmas om man skar sönder ögonen på alla människor?
övernaturliga ting är fascinerande :) jag älskar sånt där .. sov hos en kompis på ängsö long time ago ängsö är en liten "ö" utanför västerås där det är känt för att spöka så satt vi och spelade kort så hörde vi en häst nägga och det fanns inte hästar på mindre än 4 km avstånt .. höll på att skita knäck!!
too hot fi dem<br>
hörrni barn.. det finns inga spöken.
bevisa att det inte finns spöken! klockan 3 på natten ?! lilla stackare som är ute och rider i vindermörkret vid den tiden :/
too hot fi dem<br>
om vi finns, så lär det ju finnas andra ting.
What I said, yo!
det är ingefär som att säga gud finns inte .. men ändå är det så många som tror det .. men måste inte vara barn för att tro !!!
too hot fi dem<br>
odd_molly F19 men bevisa att en människa på internet som skriver att en häst gnäggade på en ö någonstans fast det inte fanns en häst inte ljuger? och det känns ju mycket troligare att ni hörde en häst gnägga för att någon var ute och red mitt i natten, än att ni hörde en häst gnägga utan att någon häst gnäggade.
put lube around uranus, bitch, i'm fucking out of this world
det kanske låter troligare men det är u inte det ända konstiga (vill inte kalla det onaturliga) som hänt ..
too hot fi dem<br>
PhilaAhz0phee om vi finns, så lär det ju finnas andra ting. Helt riktigt, det finns andra ting.
mantis ja, alltså jag menar övernaturliga och sådant.
What I said, yo!
jag tror på spöket laban
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
jag skulle jävlit gärna vilja tro på spöken för att det skulle va jävlit skoj... på samma sätt soma tt det vore skoj å tro på tomten... eller som jag vill tro på tandtroll(för att det känns mer meningsfullt å borsta tänderna om man ger nån på käften)... PhilAhz0phee F19 om vi finns, så lär det ju finnas andra ting. vad vi människor och allt rumsligt består av kan härledas i det periodiska systemet... vad är spöken gjorda av???...
What would macgyver do?
Pilsner vaddå gjorda av, jag nämnde andar innan. och när nån dör kanske?
What I said, yo!
jacob_treo P21 ett spöke består av en själ även fast den inte har maeria som kött och blod .. kan hända .. eller ? giftermål är väl kanske lite drastiskt men..:P
too hot fi dem<br>
han är skönfrasier :P hoppas du hittar något intressant :)
too hot fi dem<br>
sök gärna lite om ängsö !
too hot fi dem<br>
Ja tror helt klart på spöken elr vad man nu ska kalla det.. Har vart med om grejjer som inte det har funnit nått svar på i hus.. innan de så trodde ja inte ett dugg på sånt men nu så..
jag gillar inte dialekten jag gillar bara tvättäkta amerikanska men som har en skön sarkastisk humor :) ängsö är enligt en amerikans studie det mest hemsökta slottet i europa :)
too hot fi dem<br>
PhilAhz0phee F19 men vad är egentligen andar?:P... om andar finns måste dom ju bestå av nånting... jacob_treo P21 ingenting är övernaturligt i den mening att det inte finns nån förklaring... det finns alltid en förklaring till allt... vi är bara inte tillräckligt smarta alla gånger för att se den...
What would macgyver do?
människan kan inte förklara vad det är för något därför så finns de inte. bullshit! eftersom det är så sjukt många människor som varit med om skumma saker så måste de ju vara nåt. alla kan ju inte hitta på en massa skit, jag tror de är lite samma sak som med gud, jag tror inte att de finns nån gud men något är de ju, eftersom att så jävla många människor sett, hört och känt så skumma saker, jag tror att gud är samma sak som vi kallar spöken. men vad är de?
Copar från en gammal tråd : "Jag har sett vad som inte kan förklaras som något annat än ett spöke. Såhär var det : Jag, min mamma och min syster var hos min gammelfarbrors änka. ( Han är då död om jag formulerade det där konstigt) Hon berättade för oss att det fanns "spökhus" ute i skogen, en övergiven gammal villa. Där hade det bott en man med Danssjukan en gång i tiden och en dag hade han hoppat ut från sin fönster och alldrig hittats. Nästa dag så var vi utei skogen och plockade svamp, margareta (änkan) hade sagt att vi skulle förbi spökhuset också. Vi går in i det gamla huset och kollar oss omkring. En massa gamsla saker fanns det därinne, men inget var i gott skick om man säger så. Precis framför ytterdörren fanns det en stege / trappa upp till vinden, och när man stod högst upp där hade golvet på vinden ramlat in, det var ett stort hål ner till ett av rummen på nedervåningen bara. Jag och min mamma stod där uppe ett tag, jag kollade på gamla tidningsblad som var från 1923. Plötsligt utbrister min mamma "SÅG DU?" Jag tror självklart atthon skojjar och säger "amen lägg av, sluta larva dig" Hon säger att hon inte larvar sig och sa att något gled förbi nere i "hålet". "kolla då" sa hon, så vi stod där och kollade i tystnad medans min syster och margareta gjorde något annat. Rummet som man såg in i genom hålet var helt i skugga. Rätt som det var ser jag det helt oförklarliga. Det var som en svävande fläck, inte helt rund utan kanterna guppade, själva kanterna var upplysta, det lös om dom, och innanför dem var det genomskinligt, men mörkare än skuggan. Detta ting gled förbi gålet framför våra ögon, vi stod bara där, helt tysta ihäpnad. Kände ingen rädsla, det var bara helt magiskt. Så Var det." Så ja, jag tror på det eftersom jag VET.
fullfjädrad när jag kickat en gås..
det finns så mycket oförklarliga ting och spöken är vad jag tror en själv utan materia .. din historia kan visserligen vara sann men jag tror inte att spökan kan synas , bara kännas eller visas utav olika tecken .. som att spöket försöker förmedla något genom orlika tecken .. för om dom är oigenkänliga varför skulle dom då ha en skepnad ..
too hot fi dem<br>
hmm, ja venne om ja tror på de! såna historier låter så överdrivet.. men visst kan de vara sant, men ja tror nog itne på de för att ja aldrig varit med om nåt sånt själv. en berättade för mej att hon tror att om man är rädd så ser man ingenting, att dom känner om man är rädd eller inte osv. min ingifta moster berättade om när hon va liten å bodde med sina föräldrar, de va en helt vanlig dag och hennes föräldrar skulle in till grannarna och frågade om hon skulle med, men hon ville inte. i alla fall, så ropade dom hej då till henne. sen började nån spela på pianot, och hon trodde att dom inte hade gått hemmifrån än, så hon ropade å frågade när dom skulle gå, så va de ingen som svarade. så gick hon dit där pianot stog, och de va precis bakom en väggkant de stog, och när hon gick så att hon såg pianot så va locket stängt för tangenterna och ingen va där. och hon sprang panikslagen in till grannarna.. ja vet inte om det är sant, men så mycke som jag pratat me henne om spöken å shit så tror ja henne, men de e bara hon som vet om det är sant eller inte... sånt e sjukt
Jag tror på demoner, jag hör röster.. De säger vad jag ska göra =/.. Tror på spöken gör jag också..
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
hör röster? har du gått på nåt?
Min histora äriaf sann, tro vad ni vill. Sen om det var ett spöke eller ej är en annan femma, men jag kan inte hitta någon annan förklaring.
fullfjädrad när jag kickat en gås..
näe, de förståss.. hmm, undra om vi nån gång kommer få reda på vad det är? eller om de alltid kommer vara ett mysterium?
Vi får väl fan se när vi dör.. Var inte så otålig :D
fullfjädrad när jag kickat en gås..
men endo! ja vill ju veta nu, ja tror inte man får reda på de när man dör.. men vem vet!
Självmord nu? Då får du veta iaf, jag uppmanar inte.
fullfjädrad när jag kickat en gås..
äh, spelar ingen roll. kan ju lika bra vänta.. men ja tror ändå inte att ja får reda på de när ja dör.. tror de kommer förbli ett mysterium, samma som med rymden
Nej då.. Du får veta allt när du där, jag lovar.. GÖR DET GÖR DET!
fullfjädrad när jag kickat en gås..
Pilsner P18 du frågar mig vad andar består av som om jag e Gud eller nått och har alla svar, vad vill du jag ska svara: "ja dom består av mjöl" ????
What I said, yo!
SirBoss F10 Hmm, nej. Jag går inte på något :P
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
jag tror på spöken.. har nog sett ett också tror jag.. :/
"I Sverige talar man Svenska, i Finland Finska och i Ryssland Ryska... Det blir lätt så!" / En lodis på stan som hade nåt klokt att säga :P | Ååh, jag bara älskar att klappa händerna!
PhilAhz0phee F19 hehe precis... du har ingen aning... det finns ingen i världen som vet... jag kan fatta att folk tror på andar i och med att typ alla religioner i världen förutsätter att själar inte behöver va materiellt bundna... men om man har teorier om sånt man egentligen inte vet nåt om kan man iaf inte förvänta sig ha många rätt...
What would macgyver do?
skapa klubb vi,jag tror på "Övernaturliga fenomen" hur ni tänker på "spöken" vet ja inte,men jag tror på det övernaturliga efter egna erfarenheter
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
ja, jag tror på spöken.
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
en polare till mig bor i ett spökhus(eller gjorde,han har flyttat hemifrån nu) skitsjuka saker som händer där, tex dom har en verksta på bottenvåningen, när man är där så stirrar det folk på en genom fönstrena, bara såatt man ser dom i ögonvran men när man vrider på huvet så ar det borta, jag hatar den kåken kan jag säga, har blivit spyfärdig av skräck när man gått upp på natten för att pissa eller någe,inte för att man ser nått utan för att känslan av någots närvaro är fan stenhård!typ som om nån står en meter bakom en hela tiden. usch
keep on chipmodding in the freeworld!
okej ^^
"I Sverige talar man Svenska, i Finland Finska och i Ryssland Ryska... Det blir lätt så!" / En lodis på stan som hade nåt klokt att säga :P | Ååh, jag bara älskar att klappa händerna!