|
|
|
|
|
[VIDEO] Köza - Det Var Tider (Platform Music)
Platform Music presenterar första singeln från Köza's debut album Första Boken!
Videon regisserad av: Dino Medanhodzic Beat producerad av: Kalinovic Productions
HJÄLP TILL ATT SPRIDA ORDET OCH VISA KÄRLEK!
----- Länk till http://www.koza.se Länk till http://www.platformmusic.se
(Inlägget ändrat av Oracle 2010-02-26 19:00:10)
|
|
|
|
|
Detta är lite reklam för att finansiera driften av whoa. Om du blir
medlem och loggar in så slipper du denna reklam.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
han har steppat upp sitt game jämfört me för nåra år sen. bra!
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
|
|
|
Fet video brow;p
FUCK YOU, HATAR DIG DIN JÄÄÄÄÄÄÄVEL :@
|
|
|
Fet låt & video ! Älskar közas flow
As I walk through the valley of the shadow of death, I can't sleep like i'm battling meth, the reaper creeps while i'm gasping for breath. I ask the lord to forgive me for debt, when death comes and my soul leaves my body to rest.
|
|
|
tung låt, tung video!!
gör coola saker hela dagarna
|
|
|
tuuuuung!
Mer av mig hittar du på www.lamonde.se
|
|
|
Diggar den!
www.twitter.com/nollettfemsju
|
|
|
Damn inte gillat det du droppat innan. men man. DAMN det här var en riktig banger! Keep it up. kommer kolla dina grejer i framtiden nu också!
du är lika värd som bubblorna i min spottloska
|
|
|
Tungt som vanligt från köza :)
|
|
|
Damn dig har jag missat, inte hört innan. Faktiskt tung, ganska eget sound. Fortsätt såhär
Från landet där man får knulla djur men inte tända på gräs
|
|
|
BOOOOM!! tack så mycket för kärleken och speciellt stort tack för er som dök upp på release festen igår och visade support!!! Hjälp mig sprida vidare länken så folk får se och höra kärlek!!
|
|
|
Grym låt och video! Kan man köpa låten som singel nånstans? Vill ha den NUUU!
www.essellmusic.se
|
|
|
Låten kommer ut i digital form imorgon!! Du kommer kunna hitta den på Spotify och iTunes, CDON osv!!
|
|
|
Får lite fronda-vibbar
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
|
|
|
Grymt! Jag kommer köpa dirr!
www.essellmusic.se
|
|
|
riktigt jävla nice! rullar runt som fan här hemma:D
|
|
|
Tung video!
Jerrones & Alex Baula Mixtape "Under Vår Luva" ute nu! Viceversa026.blogspot.com
|
|
|
Framsteg somfan köza keep it up !
|
|
|
Big up!!
Wharrup.se...klicka inom kort för att lyssna, läsa, lära och se vad svensk hip hop är.
|
|
|
Jag hatar på det här. Köza har släppt bra skit innan men det här är bara bajs. Men han vill väl göra sin deg som alla andra och kompromissar därför med sin musik.
Redline!
|
|
|
Har Dr. Oct blivit av med sin moderator/admin-titel?:O
Från landet där man får knulla djur men inte tända på gräs
|
|
|
jaojao: Det är typ fem år sedan jag var admin :D
Redline!
|
|
|
Jag diggar dom som säger tack för all kärlek ist för att skita i om folk tycker det är bra eller inte. Big up till Köza för en fet låt
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
|
|
|
riktigt fet låt!
http://www.myspace.com/quizze
|
|
|
Fick höga förväntningar efter att ha läst kommentarerna. Tyvärr fick jag inga sköna vibbar och bedömer låten som ganska töntig. Bra jobb med videon dock. Hoppas att jag ändrar mig ang. låten.
http://www.johnlemon.se - varje dag
|
|
|
Rätt svängig på nått sätt!
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
|
Redaktionschef
2010-03-02 23:18
|
Jag tycker texten var ganska charmig. Påminner mig om 1990 nånting.
Oracle aka HipHop-Oraklet | Whoa-Crew | Nytt skivtips: Johan Alander - Punkt | Nytt låttips: RMK feat. Toppen - Sluta stressa mig |
|
|
|
Måste bara säga att det är riktigt nice att läsa era kommentarer och att ni visar kärlek till det vi gör. Även om inte alla diggar så uppskattar jag grymmt mycket att ni tar er tiden att lyssna igenom hela låten för att sedan uttrycka era åsikter. Tack så mycket för det.
Till JohnLemon jag förstår vad du menar. Tanken var att göra den väldigt nostalgisk men ändå inte få en töntig stämpel över det hela vilket är en väldigt hårfin gräns. Dock tycker jag att vi lyckades bra med det. Tack iaf för att du tog dig tiden att skriva. Hoppas som sagt att du kanske börjar gilla låten så småningom och ger den en till chans =)
Grymt mycket kärlek till alla här inne på whoa... fortsätt gärna kommentera och viktigast av allt sprid vidare länken så flera får höra. Den är redan efter bara några dagar uppe i snart 3000 visningar och tillsammans så kan vi göra så att fler ser den! Tack på förhand folks!! LOVE!
|
|
|
Fortsätt Köz!
www.mindkaos.com
|
|
|
|
|
|
Tolkade nog den lite för seriöst. Låten är grymt rolig och faktiskt jävligt svängig. Så jag lyckades ändra mig lite tillslut haha!
Keep up the work
http://www.johnlemon.se - varje dag
|
|
|
tööööööng
http://soundcloud.com/dustycreek
|
|
|
Fresh! Låten svepte ut ur högtalarna som en frisk vind i rummet. Lyssnade på låten utan att kolla på videon först, riktigt fet. Med videon blev det ännu bättre. MKT snyggt gjort!!
simma lugnt köza!
www.marusmusik.tk
|
|
|
JohnLemon!! Gryyyymmmtttt mannnen glad jag blir!
och tack allihoppa för kärleken!! Ny låt kommer inom kort!
|
|
|
En ny låt kommer inom några dagar så håll ögon och öron öppna!!
Käärlek!!!!
|
|
|
Väldigt skön och svängig, skulle vara nice att höra den på radion.
|
|
|
Denna gillade jag starkt, kommer ihåg för flera år sen när du släppte den låten relaterat till att du förlora din studio.. kommer inte på namnet, men jävligt fet utveckling och antar att jag måste kolla in allt med dig i framtiden ;)
Google me, bitch!
|