Arcenciel - Problem Här kommer ännu en het låt av ARCENCIEL.ta och lyssna och droppa en kommentar, vill ha lite kommentarer av RAPPVETANDE folk, ses folk TAKE IT AND ROCK IT
(vers1)Klibbar ihop håret, rättar till märkesvästen.Snubben i spegeln. stolt över skorna från semestern.Han går ut på gatan alltid lika fin som alltid.Stilen och pengarna han har gör honom självklart jävligt mallig.Kollar sig i skyltfönster bara för att vara säker.Att håret inte blivit konstigt trotts att ingen annan märker.Trotts all denna glans, rikedom och fina sken.Har faktiskt denna killen vädligt många små problem.För det finns en tjej som han tänker på hela tiden.drömmer om henne dag och natt och med detta blir han jävligt sliten.Han skulle bara vilja ta sig i kragen och gå fram.Titta henne rakt i ögonen och fråga om hennes namn.Skulle killen vågat finns det fortfarande problem.För det finns redan en kille denna tjejen hänger med.Man kan inte köpa kärlek från nått pappa bidrag.Det är säkert därför denna killen rappar idag.
(ref)Stort, Litet, enormt eller minsta fel.Livet vore inte livet utan problem.varje detalj varje minsta 100 del.Fylls livet av alla dessa problem.Men livet är för kort.För att slösas bort på sånnt.
(vers2)vafan e det frågan om? vad e det som händer?Killen bara tänker men kommer inte längreHan får sluta plaska runt om han vill få nåt gjortom du varit i hans situation, varit i samma skor skulle du tatt en titt i speglen och bara ge upp?tiden går o går snart hittar hon någon annaninnan du vet om det är hon förlovad o annatgifter sig och lever lyckligt tills de blir gamladu sitter i din gungstol och tänker på denna tjejså ryck upp dig kompis innan det bli försentångesten kan skada dig enormt jag vetförst o främst försök att hamna på samma festpå en lördag kväll sup inte o håll dig på benge henne en glimt i ögat hon e inte vem som helstnär festen närmar sig sitt slut gå o säg hejnästa steg för du fan ta reda på sjäälv
vers(3)Ett steg utan ett efter är detsamma som att stanna.samma gamla flamma drabbar dig bara för att sabba.Någon hoppar på din bröstkorg men du bara tar och tiger.Sätt ett streck för ovishet. det är ju det jag beskriver.Låt ingen jävel dra dig över kanten, du har inte fel.Lägg dig aldrig ner och lös alla dina problem.Man måste vara lite stel men för mycket löser inge.Men om någon skulle lacka ur stå kvar och ta svingen.
vers 4som en arme utan några skjutvapenkrigar endå och vill ha klarat av den sakenmen där står du och känner dig hopplösdissad som få fast du försöker vara generösmen man får bara spark i röv inget mer med detoch du försöker göra allt för att du hänga medsista raden ger jag ut till alla som har det sisådärlyssna och sköt om er det blir bättre mään