Klockan är tråkigt tkr jah,, har fett tråkigt^^ ...pZ
Anden,?har inte lagt dizz till kaggen och co. nån hoe satte upp en låt med min röst i audio å sa att de var en dizz till dom,nej.
Upp! Den e så jävla skön:P
^^
riktigt nice rap på låten ;) soft män.. jag är i trakterna nu. kanske kan recca nått i veckan då. ses män,,,
Kambiz P20: tack mannen.. soft att du gillar =) Yes.. du kan väl titta in inom kort? :D Fler`? PEeeeeys
jag har förösökt lyssna på denna vid två olika tillfällen idag man.
jag trodde att jag inte gillade den första gången för att jag var på kass humör, men så är inte fallet. jag är glad nu och jag gillar inte din låt.
det jag inte gillar bland annt är:
Så kommer grabbarna och klämmer dig som en pormask//
dels för att det är played, och du har baitat det av någon men jag vet inte vem det är.
det jag gillar är:
Inte ens om du va timbuk så skulle du känna gott folk//
--
alltså, det är inga fel på dina punches, och inget fel på rimschemat. men det känns som om texten är så överarbetad att du glömt bort flowet i hela rim hysterin.
jag venne om du får sagt vad du vill ha sagt med denna men jag har typ kommit på en sak som jag ska berätta utanför denna tråden. som handlar om topics & rim.
(gissa om det är att man inte behöver rimma femiljoner gånger i en mening?)
jag hatar beatet och kaptenen kan suga min salte :)
(det lät bättre i telefonen)
nej denna låten får 3 pyjamasklädda vandaler av 10 och det är för dina softa punches.
var snäll & kicka aldrig mer på ett sånt här skitbeat, du är mer hypad än så.
fucking boom-clap bullshit.
nu ska jag avsluta med min myspace och lite svar på din timbuk rad:
inte ens om du var
eminem skulle du känna att något
mathers !
jag skulle inte vara
frisk om jag var
DR .dre
jag är
cool som
ice cube
jag skulle inte vara
sträng ens om jag var
chords haha jag har inget att göra. godnatt
www.myspace.com/asmamuzik
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
-asma P20: shiiiet.. utförligaste kritiken idag :P pormaskraden är inte baitad till att börja med.. jag skulle aldrig skriva en rad om jag VET att nån annan redan har skrivit den.. Mkt möjligt att någon annan i Sverige har använt den.. Men sen och andra sidan så är det nog många som skriver samma rad utan att veta det.. Så är livet och jag vet att du inte gillar hans beats :P Men jag gör :D Så det är en meningsskiljaktlighet ;) Sooft att du tog dig tiden att banka ner allt det där :D Peeeeys man.. One
legenden har shi proddat detta beatet! Han snackar bull! han tar beats från andra och sen skickar vidare och säger att han har gjort dom!
If you get there before i get there get a fuck outta there, peep my words! ! www.myspace.com/ruztel <br> <br> WWW.SIXTEENBARS.SE
yao jag diggar,jag tycker att du kan bättre än så,men jag diggar:D
UIM P1: Där står inte att legenden har proddat denna.. Det är Kaptenen som har proddat den.. Och det är jag tvärsäker på, mest med tanke på att jag va där när han proddade den.. GoGo__: yeah man.. softos :D tack :P Fler ?
Antagonisten P23 Jag menade kaptenen! sorry! han e bullshita!
If you get there before i get there get a fuck outta there, peep my words! ! www.myspace.com/ruztel <br> <br> WWW.SIXTEENBARS.SE
Ärligt Talat så var det bara skit
UIM P1: vadå han är bara bullshit? :S vad menar du ? eller.. vad har han gjort ?
Antagonisten P23 Han skickar beats till folk som han själv inte gjort. shaisty cat
If you get there before i get there get a fuck outta there, peep my words! ! www.myspace.com/ruztel <br> <br> WWW.SIXTEENBARS.SE
tung som satan!
Sprit, vapen & knark gör den svage stark
hjälte P24: thanx mayne :D soft att du gillar den.. tungt shiiet mayne =) Fler? Peeys
Vi provar oss på en liten UPPning !!!!!! SÅ UPP UPP UPP!!!!!
Denna var fett nice! Diggar den som fan, den är riktigt tung, den bästa och tyngsta låten jag hört på Whoa på mycket länge, Det var bra, du har skön röst och jag diggar din skånska;) Denna får fan 9/10 av mig!Beat: 8/10 : Riktigt tung och skönt beat. Flow: 9/10 : riktigt bra flow, hör någon flowmiss. Mixning: 8/10 : Diggar mixningen. Röst: 8/10 : Diggar din skånska;) Skånskan: 8/10 : Man hör att din skånska inte "fumlar" i låten, man hör att du är från skåne, men man hör att det inte grumlar. Betyg: 9/10 : Den var riktigt skönt och denna lyssnar man på repeat.Peace im out!
Peace im out!
NemC P17: tack som fan mannen.. fett med utförlig kritik.. har dock hört i efterhand att acapellan på vers/reff är kanske något hög.. men det får vara så nu =) Tack som fan ni andra två :D fler? Peeeys
Jag anser mig inte bra, men jag är i alla fall bättre än Dig!
thanx peeps.. fortsätt langa.. Peeeys
lätt bästa rapparen på whoa!. upp!!
414. Klubb Knutby
ErsMajestät P17: hehe.. thänx mayne =) määäd soft att du gillar det.. Fler ?
Skriver nu så jag hittar den lättare sen =)
Gangsta Rap Made Me Do It!
hehe yeah.. skåne for capital :P FleR ?
Denna är snuskigt skön ;) Mkt bra mixing och flyt! PZ
thäänx määän.. soft att du gillar ?
Vem är den till ?
1338 one step over
Baarj: Detta är ingen diss, så den är inte riktad till någon.. Det är bara en vanlig track.. Fler? Peeys
Okej.!
1338 one step over
Dont like uuuu dawg
A L C
Hm, Antagonisten, han med störst mun på hela Whoa communityn. Klankar ner på ALLA som droppar låtar. Du är 23 år, försöker starta beefs med folk som är 7-10 år yngre än dig. Nej, jag gillar inte din stil eller någonting, inte i närheten av Asma, och du kommer aldrig bli det.
S-Media P0: hahaha.. du är rolig kompis.. har inte sett dig nånstans här överhuvudtaget.. och nu kommer du in här och snackar som om du vet vem jag är? DU är en pajas.. Jag klankar bara ner på C-us för dom är fucking värdelösa.. Har inte klankat ner på någon annan.. Så kom med fakta innan du snackar din lama jävel..
Jag vet inte vem du är, men jag tycker din attityd är så jäkla negativ så jag blir mörkrädd.. :) Ingenting som är hat direkt ifrån min sida, bara att du verkar vara så jäkla negativ.. Du har talang och sådana grejer, du kan skriva hur bra som helst. MEN som sagt vafan visa liiite mer kärlek =) Peacepeace =)
S-Media P0: Aiight.. Jag anser inte mig själv till att vara negativ direkt.. Är bara superkritisk mot den andra duden som jag sa.. Kan ha missuppfattat din mening med vad du skrev, mest med tanke på att hade det varit stereotypen av whoaanvändare som jag hade gett det svaret till så hade dom defenitivt inte kontratt som du gjorde nyss.. Det ska du definitivt ha cred för mayne.. Se där, fick du lite kärlek? :P Fler ? Peeeys
Jo var jäkligt dumt skrivet av mig, läste igenom det och insåg att det var helt snett skrivet, inte lätt att lista ut vad jag menade med inlägget, hehe . Och där fick jag kärlek, haha har sett fel på dig tror jag! :) Lycka till med musiken Antagonisten! Kärlek / Dixza.
UPP , sjukt tungt ! fast jag tycker fortf. att du ska dropa om andra versen .. du skulle tagit i mer i den kompis ;) ... Peeys ouuut ! <3
haha, vi bor på landet!
Skön låt, men man kommer inte långt med massa döda ord som hora osv. Annars big up anta :)
ey på mitt röka är det hög klass, mannen vi meckar upp en tjockis med brass
haha, right :)
ey på mitt röka är det hög klass, mannen vi meckar upp en tjockis med brass
http://www.gaylord.st/media/antagonisten_-_schackmatt.mp3
ey på mitt röka är det hög klass, mannen vi meckar upp en tjockis med brass