Calleman - Ge Mig En Blund
Shuu alla där ute... Det var ett bra tag sen jag släppte nått, Men nu släpper jag en låt iaf med en del känslor i. Ladda ner & lyssna, Kommentarer uppskattas nått enormt, bra som dåliga. LÅTEN: http://www.speedyshare.com/459490380.html I'm Out!
Ingen tar mig.
Vers1: Ni klagar o skit men jag tar mig i kragen söndersleten men endå jävligt pigg o klarvaken jag bar saken dåre va fart i dagen slöser inte energi nu för jag spar farten förvandlad snubbe från dag till dag genomskådad hos många finner inge obehag tor ni vad.. fuck it, gör va ni vill efterhand inser ni att erat eget liv står still mitt rullar på bra oh trycker då på paus fyllt med roligare saker men även bråk o kaus hårt så ouch tappar aldrig takten längre kämpar vardag för nå slutet av maktens ände skratt de hjälpte det kan va svårt ibland tack till polare som ger mig stöd och en extra hand. helt sentimental går tillbaxs te gårdagens fas längtar efter nått som aldrig får komma tillbaxs REFF: jag känner lyckan men den försvinner dessvärre FOLK göre bättre men behöver ingen värme utmattad o trött så bara ge mig en blund så kan vi fortsätta med livet när jag sovit en stund vers2. Motgångar kommer men grinar aldrig illa går nära kanten men aldrig att jag trillar spelar sprattet med folk ni är vardagsmat säger saker jag menar inget jag tar tillbaxs rakt på sak velar inte har inte tid fyller papper med ord som sedan läggs på beats glada smile deppar inte nångång i ringen en vilde slår ut dom efter nån rond. ett paradis bortglömt adlrig fått blomma ut Ser hjärtan av kärlek men dom är tomma nu men jag klarar min vardarg på ett underbart sätt men även jag finner mörker där stunder går snätt men då flummar jag rätt och lever i en fantasi hoppet om leva i ett sånt där lyxigt liv men vaknar till lite senare o möter sanningen ett hjärta va varmt för stunden nu äre kallt igen REFF: jag känner lyckan men den försvinner dessvärre FOLK göre bättre men behöver ingen värme utmattad o trött så bara ge mig en blund så kan vi fortsätta med livet när jag sovit en stund
Ingen tar mig.
Låter fett. Mycket utveckling hörs. Härligt beat. Diggar texten och verserna. Refrängen är galen också!! UPP / P
www.RekFoto.se
Andra låten jag hör med dig, gillade den andra mer "om du bara sagt det" , men den här diggas också!
bla.
som ja sa på msn, den här ska du va nöjd med ! bästa ja hört me dej :) keep it up !
Riktigt fet :)
http://www.myspace.com/LARKIEPRODUCTIONS http://data.fuskbugg.se/skalman01/Dejv.rar - Mina freebeats
Mycket utveckling, du har hittat ett skönt röstläge! Mixen snackade vi om på MSN, dock inte du som suttit bakom spakarna =)
Tack för allt ni skriver, kul att ni tycker som ni gör :) fler?
Ingen tar mig.
nice voice&flow..lyrics were cool no need to be sicker with these types of tracks..good shit my man keep doin ur thing plz take ur time to listen to my track http://www.whoa.nu/forum/audio/621593.aspx
Nice nice, fortsätt med din grejj. Tycker din röst är riktigt skön, just keep it up boy!
//Savinn
Måste säga ärligt att du e bra, men jhag hatar dig äckel unge!
haha what a smart ass ^
www.RekFoto.se
Haha tack Savinn & tack liridon, vet att du gör de :) haha
Ingen tar mig.
Fett som faaaan! Sjukt soft laidbackstil!
tack som fan.... Fler som vill tycka till ?
Ingen tar mig.
grymt calle, fett med utveckling, ända jag inte gillade var reffen, vet inte varför.. bara gillade inte den, annars tycker jag att det var asfett.. :) pz
Låter jättebra, gillar din dialekt :) fortsätt utvecklas så kan d bara bli bättre :)
melly mel
Tack som fan Aejmil & Melina, vad glad jag blir, tack. fler? =)
Ingen tar mig.
:) Du e juu duktig!
melly mel
tack :) fleeeeeer ?
Ingen tar mig.
jobbig artikulering, sen hatar jag när man uttalar ord fel för att kunna få in dom i flowet, det gör man aldrig om man är tight som rappare och lyriker, men du har rösten och kan säkert bli duktig nån gång.
MAGNUM OPUS MIXTAPE VOL. 2 in the making! Gästas av Öris, Calle P, Marke, George Kaplan m.fl.
Okej, tack för du tog dig tid BearC !
Ingen tar mig.
Lugnt! Ta det nu på rätt sätt =)
MAGNUM OPUS MIXTAPE VOL. 2 in the making! Gästas av Öris, Calle P, Marke, George Kaplan m.fl.
Dina första bars i låten är gudomliga.. Flowar på bra som fan! Big ups mate
Tack som fan Hanut. Fler ?
Ingen tar mig.
Ett sista UPP nudå... kom igen nu, lite fler åsikter skulle vara kul.
Ingen tar mig.
jafan de låter bra : )
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
calleman har utväklats ^^
// xtype -BBH-Entertainment, xtype, Michii, GMX, MarQi, Eins- www.djpolar.se
Lite halvkasst flow med lite för mkt ord i raderna. Ganska enkelt beat men funkar fint. Kör hårt
Deltidsoptimist...
Tack alla 3 :) fler?
Ingen tar mig.