[Video] PhaseOne - Freestyle Session
Phase bad mig kasta upp den åt honom, lyssna och säg vad ni tycker, inte ofta folk orkar göra videos! Info: Filmed in a dance studio in Dunkers kulturhus, Helsingborg, Sweden. A dark and cold amateur musicvideo with a message to the world. Starring: Daniil Dumitrescu aka Phase One. Music: Phase One. Filmed and edited by: Samir Nurovic. Thanks to Film Helsingborg for allowing us to use the dance studio.
RAWMUSIC.se - myspace.com/TMK6 - myspace.com/RAWMUSICLABEL
Producent
2009-01-05 14:59
kan tillägga att beatet är ett Ansane beat
i make music
fett nice.. flowet va helt galet, beatet me videon va galet nice fan, gillade introt och outrot. keep it up :D
Producent
2009-01-05 20:31
allt va soft :D
Ep På Väg N.g.T - Straight Outta Top Or Punshline king , Hate it Or Love It!! och var är alla feeta rappare nu förtiden? HÖR AV ER!!! PEACE
Hehehe riktigt jävla fet låt faktist! tror dock inte det är freestyle, men jag diggar videon faktist och texten!! pZ mayn!
www.znapmusic.com/nilleyo/ Kolla För I Helvette...... :S:S:S:S:S
Producent
2009-01-06 14:27
asså det är ingen freestyle from the top of the dome nej! hehe Tack mannen ;)
i make music
Graffare
2009-01-06 16:25
Hmm.. Du MÅSTE öva på uttal:) Anywayz, lät nästan Okej. Va ere för beat?
-
Producent
2009-01-06 17:51
hehe okej det är ett ansane beat
i make music
hojt! låten: gillade inte alls beatet, beror nog mest på att ansane gör ganska gay beats överlag enligt min smak iaf. ditt flow var helt okay, fast vissa ställen en aning monotomt och tråkigt. du fick till det med några bra punches, men kändes mest som att du la mer fokus på att pressa in avancerade ord/rim i rimschemat istället för att lägga ner tid på ett fett delivery/flow... verkar som att vissa tror att bara för att man skriver många avancerade ord, så blir flowet fetare också.. hmm! anyways, gillade inte din röst sådär jättemycket, och du behöver öva en del på det engelska uttalet. utöver det, en helt okay session! video: tyckte videon var i schysst kvalitet, och det syns att det har varit något snabbt planerat. spot location kändes lite awkward, en dancestudio, och inga dancers? naah, lite off topic där. inte för att det hade passat till låt topic, men det gjorde location inte heller, om du förstår vad jag menar? förutom det gör du en helt okay insats, tror du har provat detta innan, och du ser hyffsat självsäker ut, vilket bara är ett plus! helt okay performance ! =) tyckte allt i allt detta var helt okay, speciellt om man jämför med all skit som läggs upp på den här communityn nowadays, skönt att se någon som inte följer den här jävla pop-dans-maskinen-stuk trenden och smutsar ner rap/hiphop genren. haha blev en liten novell afterall, men lite worthy creds ska du fan ha, keep it up! peysh!
http://www.myspace.com/daaddict
Producent
2009-01-06 23:45
DaADDICT: tack för din kritik, uppskattas.. men det med avancerade ord kan jag inte hålla med om, hehe vilka ord va det som var så avancerade :S hehe
i make music
readytogo : haha tror mer det var ett hjärnsläpp där, ignorera den delen. lyssnade efter igen, kan ärligt inte argumentera för det påstående. haha sry, my bad.. och till Rea P17 : kanske för att moderatorerna har befogenhet att göra så, och inte du? lönt att ens klaga!? stick to the topic ! antar att vissa bara gråter för att gråta =) haha peysh!
http://www.myspace.com/daaddict
Producent
2009-01-07 00:01
hehe okej :)
i make music
För att klargöra det så får man inte lägga upp bannade användares låtar.
RAWMUSIC.se - myspace.com/TMK6 - myspace.com/RAWMUSICLABEL
jag digga allt hehe :D Tungt
http://www.stanislav.nu
fortsätt mannen ;>
www.znapmusic.com/nilleyo/ Kolla För I Helvette...... :S:S:S:S:S
Producent
2009-01-13 17:07
Stanislav: thx dude, gå in på min myspace också för fler låtar att lyssna på
i make music
Jag tyckte det lät fet soft!Keep it up!! Föresten jag har hört nästan alla Ansane beats vad jag vet, men inte det vart hitta du det??
"Being an Independent artist is like being an ugly dude with a huge dick... If I could just get these bitches to look, they'd be hooked!" - Dirtbag
Producent
2009-01-13 21:58
tack mannen, uppskattas! på deras sida, hittar du inte det kan du få det av mig peace
i make music
En BRA video till en mindre bra låt.. fan va onödigt.. ganska roligt också när han går på parkett golv så har ni lagt till ljud som när det låter när nån går på grus... roligt..
http://myspace.com/monzdidryk
Producent
2009-01-13 23:33
det "roliga" är att vi inte har lagt till nåt ljud när jag går på parketten golvet hehe bra försök ändå
i make music
aha beatet är så kanske, men ändå
http://myspace.com/monzdidryk
jag digga denna ändå. inget ja skulle lyssna på i mp3 eller så, men faktiskt bra gjort. och sen rådiggade jag videon. jag gillar dom här cleana och simpla videona som de finns för få av. denna va bra gjort.
http://blog.whoa.nu/2011/08/18/anxious-feat-dizzy-enough www.youtube.com/user/DizzyEntertainment89
fan fet! snyggt ljus och kontast på videon... synd att det inte var en hel låt!! men riktigt nice bro! peace
Producent
2009-01-21 15:16
tack bro! och tack till alla som har lyssnat peace
i make music
accapellan var för låg, videon var nice. Beatet föll mig inte i smaken och tycker att det vore mer värt att göra en video till en låt som var lite bättre, mer arbetad på liksom. peace!
På Internet kommunicerar vi mestadels med text. Om du således skriver som en idiot får du finna dig i att bli betraktad som en.
DaAddict P20 HAHAHAHAHAHAHAHA WOOORD!
Rock the beat Ent
Alltså, Jag förstår inte alls på er som klagar på uttalet? Han har bra uttal enligt mej iallafall, Man kan inte vänta sej att en Svensk rappare (Antar att du är Svensk egentligen? WHATEVER) ska köra med lika fett uttal som typ ... Eminem, DRE, Shinoda och ja alla andra som rappar på engelska OCH pratar engelska, Jag tycker att hans uttal är bra iallafall. (lär väll få skit för denna kommentaren...) Men on topic Phase, Jag gillar videon och jag gillar låten, tycker dock att accapellan är låg som någon ovanför mej påpekade också, Men på det hela taget bra jobbat. keep on doin' your thaaaang, pz
"No rest, to be the best you have to work around the clock" www.myspace.com/OverkillHipHop
Tung mannen.. :D peace
Aldenfalk, från 2Phat, M2P och D.S.O.T.S ;D
lät rätt ok, dock ingen freestyle som sagt! tråkit att folk skriver jämt nuförtiden att dom droppat en freestyle sen e hela texten förskriven=/ pz!
http://mrhagman.blogg.se/ <----download me there!