I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

Frida Fröjd - Jag är din

Vår Hiphop - Audio & Video

   

2009-07-22 09:14
Tack älskling :)
Och tack Chub och ni andra, det värmer verkligen!
 

2009-07-22 09:41
Jag är torsk på dig Frida Fröjd. ;z
"Oooh, he is still here! Open and shut case Johnson! Apparently this black guy broke in and hung up pictures of his family EVERYWHERE!"

2009-07-22 20:37
Tack så mycket allihopa :)
 

2009-07-22 22:46
tycker om din röst, den är söt.
men tycker du skulle ha haft med mer text, not so much lala. för jag kopplar då alltid ihop lalala moments i en låt som fyllautlåtenmaterial .

Texten kändes inte så jätte personlig faktiskt. Det kändes som en typisk kärlekslåt bara. självklart så förstår jag att den är personlig eftersom att den är till någon du älskar, men du skulle kunna skriva om honom så ingen annan person skulle kunna "känna igen" sig i låten. Eftersom att den bara ska kunna handla om din pojkvän och ingen annan, om du förstår? Kanske någonting om hans olika egenskaper som gör att du älskar honom så mycket. En till vers kanske inte skulle sitta helt fel ändå. för låten är ju ändå mysig.

men jao, det var bara lite småsaker jag tänkte på när jag hörde låten.
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2009-07-23 02:21
Som jag sagt många gånger, jag älskar din röst sjukt mkt!
Du gör riktigt sköna låtar, blir inte du ngt stort är ngt fel!
No you!

2009-07-23 02:22
Jävligt kort dock!
No you!

2009-07-23 14:44
den låten gjorde du bra! (y)

2009-07-23 18:33
RebeccaJones
Tack för utförlig kritik, jag kände inte att jag ville skriva på det sättet i denna låten. Huvudsaken är att min pojkvän vet att det är honom jag skriver till, sen är det väl bara roligt om fler kan relatera till en låt. Jag ser inget fel i det. Tack ändå!


Och tack alla ni andra!
 
Rappare

2009-07-23 20:47
bra frida! :) du lysckas igen.
fosho

2009-07-24 18:01
Shit vad alla smörar för hon, asså visst låten är väl helt okej, fin röst och allt sånt men är inte detta till för hiphop?? Bara undrar, tkr itne den passar in här, låter som vilken jävla pop/love song som helst.. Bara min mening, hata om ni vill, men jag ickar aldrig nån röv som många andra verkar göra:P

om det här är hiphop, så lägg ner hela hiphop gamet haha
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.