[Audio] Entertainment - Ers höghet
Mja, idag kände jag att det får dags att testa min mick. Har lyckats få till den hyffsat. Hoppas det smakar!http://www.speedyshare.com/files/23532858/Entertainment_-_Ers_h_ghet.mp3 http://www.speedyshare.com/files/23532858/Entertainment_-_Ers_h_ghet.mp3 Hook x2 Jag är en kung - rullar upp på röda mattan Entertainment dödar alla töntar som är överskattad När jag kommer in står alla grabbar rakryggad Ers höghet när det kommer till brudar och bakfylla Du har rätt till en åsikt, men min åsikt är att din åsikt är fel och att du är dum i huvudet Lyssna mannen, inte någon jävla simpel swag För Entertainment är ALLT som du inte är Det här är hiphop, brudar och smuggelsprit Fet skit, lämnar brudars underliv med bullimi Jag är definationen på djävulens son Och om du vill ha beef så kan du räkna med bråk Jag menar, jag har alltid varit en såkallad bråkstake bryter av din tånagel för mindre än småsaker Entertainment, mannen som lägger det tungt Och klart jag skiner på rappen för jag har tänder av guld Hook x2 När jag var full - Så var ganska jag odräglig och kallade påven för en aning kort i rocken Typ som kortväxta blottare - Håll käften, mannen Ingen hjälte, Entertainment står för våldtäkt och cancer Motherfucker, bäst du lyfter på hatten Och ställer dig på knä, annars får du en yxa i arslet Jag är den tyngsta i branchen, besöker tingsrätt Och hotar Pierre Lindstedt iförd minkpäls och en pimpkäpp Enter förespråkar barnporr och T-sprit Och klottrar ner skolgårdar med hatbrott med fet stil Jag är en riddare som rider mot horizonten, Du är i puberteten, en finnig, flottig moppepojke Drar dig med rumpan bar längs en lina sandpapper Gnussar in med hembränt, sparkar fontanellen mot asfalten Jag brukar kallas för en horbock när jag knullar Och jag är så hårdhänt att jag får blodstopp när jag runkar! Hook x2
Wurrup?
Hahaha, detta var helflippat. Fyfan så tung du är bräh, puss på dig.
http://www.youtube.com/user/jungsubprod http://www.twitter.com/jungsubmusic
LÅTER GRYMT BRA BROR! Finns nog inget jag kan säga är ''dåligt'' av det du släpper.. Din röst är fett skön att lyssna på bror! NORRLAND
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Jävla fet. Diggar lyriken
Evangeliet
Haha, den där var fet ! <3 Reagerade verkligen med ett skratt på " Och jag är så hårdhänt att jag får blodstopp när jag runkar! " haha :)
Sjukt bra text du skriver & låten var också fet! :)
Allerhed-$tudio$ Rappen har tagit över mitt liv... http://myspace.com/gata-i-blodet
Det var blytungt på ALLA håll och kanter, gillar hur du lägger upp dina "punches" och kan avstå från att rimma då och då, väldigt självsäker stil. Bra!
Finns väl lite att påpeka om man ska vara petig.
Typ som, överskattad borde vart överskattaDE.
Du har rätt till en åsikt, men min åsikt är att din åsikt är fel och att du är dum i huvudet Är det bästa på tracken, bara för att det kommer ut så jävla oförutsägbart snyggt :D
Peyz mayn!
|Lev för att äta|
riktigt fet låt, från din sida, jag stör mig bara enormt på att jag hatar reffen som finns på beatet, för denna va riktigt fet utöver det! riktigt grym text o attityden sitter! keep this up, kul att du fått till ljudet bättre nu!
http://blog.whoa.nu/2011/08/18/anxious-feat-dizzy-enough www.youtube.com/user/DizzyEntertainment89
Jag brukar kallas för en horbock när jag knullar Och jag är så hårdhänt att jag får blodstopp när jag runkar! roliga rader.. mest skitsnack annars
@LRS P19 Jag och Enter tog det där med överskattad på msn och kom fram till att mattane inte lät nå bra. annars så är låten fet!
Wah
LRS men ey, man pratar så i norrland
Fett som vanligt när det kommer från enter !
Nice låt ^^, rolig text och man märker inte att du inte rimmar ibland
Lögner blir sanna när du väljer att tro på dom
Haha, tack grabbar. :) Kul att det gillas! :D
Wurrup?
@Haple P20, hahahaha, bra att det tog mig typ 10minuter att klura ut "Vafan skriver han!?" haha, Förövrigt once again, vill påpeka att det är den här typ av rapp jag lyssnar på, konstanta punches, eventuellt lite tyngre beats mm. SÅ fortsätt med din grej man!
|Lev för att äta|
Tungt som vanligt. Enda dåliga med låten är reffen, fyfan.. nasal jävla smurfröst haha!
Och klart jag skiner på rappen för jag har tänder av guld Fet rad.
Fortsätt såhär, EnterMannen!
Folks personliga upplevelser brukar oftast resultera i att bli en form utav deras generella sanningar.
Tackar mannar. D; Uppa sig liiiiiite!
Wurrup?
Du har blivit riktigt duktig och din utveckling går spikrakt uppåt men du gör en del misstag som JAG tycker att du är för bra för att göra. "Entertainment dödar alla töntar som är överskattad" Överskattade Är kanske bara jag men jag förstår inte, "Det här är hiphop, brudar och smuggelsprit Fet skit, lämnar brudars underliv med bullimi" Hur menar du här förutom att du försöker dubbelrimma? Du har grymt flow stundtals och skönt röstläge, keep it up :)
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Min lilla "grej" i den här låten, var att jag lyssnat lite på Färska Prinzen eller vafan han heter, och jag får en känsla av inget sammanhang alls, men som låter grymt skönt. Så jag körde lite efter det. Låter säkert som en jätte dålig bortförklaring, men jag tyckte det verkade som en kul grej att köra lite osammanhängande. Ba skryt liksom! Kul att du tittade in, man! :)
Wurrup?
så jävla sjuka rader! grymt :)
they say hiphop was born in the bronx but the bronx was born in sweden! www.fillson.blogg.se
skönt flow, bra beat,:) fet mix!:) ditt topic var fan de bästa!:D //alex soul
http://alexsoul.com
jag hatajjj jefjängen <3 brudjävlar är inte äktish hiphop jao! överskattadE , ditt svinJag är definationen på djävulens son Defini tionen, ditt svinDu har rätt till en åsikt, men min åsikt är att din åsikt är fel och att du är dum i huvudet <3 Sköjj att du övar på att speeda sej lite, är lite tveksam till det just nu men det låter ju bättre och bättre nowadays, din jävla snyggfloware. Tummen rätt upp i anus på den här låten bwåjjjjj!
Whoa.nu - När Du Vill Få Dig Ett Gott Skratt
Hundsim@MySpace | Jag är smartare än du.
haha fan va soft flytt du har! Beatet är flippat som fan! <3
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Riktigt kul med kommentarer. :) Så himla roligt att jag ska fan uppa den här skitlåten en gång till. Liiite mer kritik nu? <3
Wurrup?
tycker de lät riktigt jävla bra! Dock så höll andra versen lägre kvalité än den första!
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Vem har proddat? :)
they say hiphop was born in the bronx but the bronx was born in sweden! www.fillson.blogg.se