I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

Frankstrumentales- One Pence

Vår Hiphop - Beats

   

2009-10-10 17:43

Frankstrumentales- One Pence

Ett beat mer gjort mer för sång än rap, men att prova spotta en vers går ju alltid för sig, om om ni trivs på det så kontakta mig!
Beatet är än så länge till salu, så kontakta mig via pm här på whoa eller på min myspace om intresse finns, så kan vi diskutera priset då!

Om det gillas skulle det vara kul om ni ville lämna en kommentar efter er, eller kritik om ni tycker jag borde ändrå någonting på det!

Länk till http://www.myspace.com/rollablaize

HOppas det gillas!

One!
/F. NObel

Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.
Rappare

2009-10-10 17:51
helt okej, inget jag skulle betala för eller kicka på men du gör din grej!
JONIS REST IN POWER

2009-10-11 17:36
tycker det är tvärsoft, men som du säger skulle nog passa bättre för sång.

One



Slash DYS
"Disturbed Vibes Basement"
www.myspace.com/dysmonia

2009-10-11 23:49
dina trummor låter stela... prova att ändra velocityn mer. sen tycker jag någon känns off. Men inte säker på det... Och överlag tycker jag det låter knarkigt. Ett okey beat men tro det skulle kunna va bättre!
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2009-10-12 15:39
frank är ett musikaliskt geni. att folk med skräniga pop plast beats ger honom "råd" är bara skrattretande. no offence...
www.myspace.com/melvinjunkyard

2009-10-12 16:20
melvin... vem är det som gör skräniga pop plast beats?
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2009-10-12 19:33
Fresh2Death P21 det var inte riktat till dej., har inte hört dina beats, om du ens gör några. jag syftar på att under en längre tid har ja sett frankie fått lite skumma värderingar på hans beats för att han tänker outside the box, och ja tar det lite som att folk inte förstår hans geni och agenda riktigt. han låter inte likadant som alla andra för att han valt det.

men för att svara på din fråga. 90% av alla på whoa gör skräninga plastiga popbeats.
www.myspace.com/melvinjunkyard

2009-10-12 22:02
Fresh2death- Tack för din kritik!

Melvin- Tack så mycket, altid lika kul med kommentarer fån dig! :)

Upp!
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.