I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

Grafftävling

Vår Hiphop - Graffiti

   

2007-08-04 16:57

Grafftävling

Det hålls en stor grafftävling i Tumba där man får burkar att måla med!!! Fett!
Kolla på www.aquarius-festivalen.se

 Analism

2007-08-04 18:07
För er som inte orkar gå in på sidan:

Anmälan
Maila [email protected]

Alla writer målar på fredagen. Sen väljer juryn 5-6 finalister. Dessa kören battle på lördagen i throw up, tag och piece på tid.

FINA PRISER

Skicka med skisser/foton ifall det är många som vill vara med och vi måste göra urval. Urval görs efter kreativitet och förmåga. Det är inte säkert att de bästa målarna kommer med, vi vill att alla, även de med mindre färdigheter ska ha en chans att måla.
Anmälan gäller i utbyte mot burkar, på så sätt vet
festival-ledarna hur många burkar som ska beställas.

De som inte har anmält sig får inte måla på väggen.

Tänk på att anmälan är bindande. Anmälan sker senast 20 augusti . Platserna är begränsade. Tänk på att var ute i god tid!

Uppgifter som ska mailas:

Namn
Personnummer (sex siffror)
Mail-adress
Önskemål av färg och hur många.

Du som har anmält dig och skickat med anmälningsuppgifter får ett mail tillbaka där vi bekräftar ditt deltagande. På så sätt är du med i leken. Om du har anmält dig och inte kan delta, vänligen maila och avanmäl dig snarast. Då kan någon annan som står i kön, få din plats. Anmälningsuppgifter, skisser och foton behandlas konfidentiellt. Aquarius-festivalen tar inte ansvar för insänt material från de
Softa koftan !

2007-08-04 19:09
När?
Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2007-08-04 22:28

vad är det för åldersgräns?

Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2007-08-05 03:01
verkar roligt!

2007-08-05 04:08
OST!

2007-08-05 21:58
www.aquarius-festivalen.se
 Analism

2007-08-05 22:13
Det är nolltolerans mott klotter i stockholm och andra delar i vårat land men ändå så sponsrar Stockholms läns landsting.
 

2007-08-05 22:14
Detta evangemang. *
 

2007-08-05 22:37
ReM P76

"så fort man hittat på ett sätt å tjäna pengar på det/
så kommer hela världen hänga på det!"

Denna användare har skrivit alla inlägg där användaren har tagits bort från whoa.

2007-08-06 17:25
HAHAHA! .. de kanske är moderaternas nya fälla att sätta dit klottrare ;) .. lite nojjigt är det med personnummret ;D

2007-08-06 19:06
hade varit slappt annars att åka ner och måla..
men men.. lite kort om tid..
cry me a river!
--> thcrew

2007-08-06 19:43
Antoj -- fast åandrasidan  så har ju UP o HL sponsrat, tror inet de skulle gå me i en komplot mot graffitmålarna=)
Whoa kontroll - vi gör det vi gör vanligtvis fast lagligt