I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

Helt vanlig mikrofon..

Vår Hiphop - Producenter & DJs

   

2004-07-21 14:12

Helt vanlig mikrofon..

Jag har lånat en helt vanlig 'PHILIPS SBC MD 100' mikrofon av en polare.. Det är såhär, den vägrar fungera, jag har en annan mic, ett headset som fungerar alldeles utmärkt. Jag har nyligen köpt nytt ljudkort så det borde fungera med att bara plugga in den där gamla mic kontakten satt.. nu är det såhär att jag har kört mitt vanliga ljud på mitt nya ljudkort och min line-in mic på mitt gamla integrerade, har funkat rätt bra.. Men det funkar inte att köra så heller.. Vettifan vad jag ska göra, kanske får rota efter en drivrutin eller någonting..

/// Våning Fyra

2004-07-21 14:19
tror jag fixxat det..
/// Våning Fyra

2004-07-21 14:22
sök på google, finns säkert bild.. men det är en vanlig mikrofon, nät o grejer på, ingen datormic eller vad man ska säga..
/// Våning Fyra

2004-07-21 15:15
Nej det är ingen kondensator mikrofon.. En vanlig dynamisk mick som inte verkar alls för bra :P:P
They wont belive me/ MAAAAAN / Im high (Smokie in Friday)

2004-07-21 22:58
"sök på google, finns säkert bild .. men det är en vanlig mikrofon, nät o grejer på, ingen datormic eller vad man ska säga.. "

du tycker att vi ska leta runt efter bild på den för o sen bedöma vad som e fel ? :P

2004-07-22 10:04
m0Zza

=)=)
They wont belive me/ MAAAAAN / Im high (Smokie in Friday)