I början av Januari 2014 låstes Whoa och du kan alltså ej logga in eller skriva något nytt i forumen. Innehåll i forum osv kommer finnas tillgängligt. Läs Mer »

Angående Firefox kontra Opera

Whoa Community - Allmänt om whoa

   

2007-10-22 21:20

Angående Firefox kontra Opera

Min firefox har betett sig illa i flera veckor, segat sig, och borjade till sist hänga datorn. 
Så jag har gjort slut. Går tillbaka till Opera, som funkar utmärkt på alla sidor utom just whoa som blir helt tokigt. Ni kan inte tänka er att lösa det här?

http://soundcloud.com/80scrackpolo

2007-10-23 08:31
ett tips vore att kanske säga vad som är fel?
finns många grejor adminsen kan göra mot användare och jag tror inte att läsa deras tankar är ett av de!
"angel headed hipsters burning for the ancient heavenly connection to the starry dynamo in the machinery of night,"

2007-10-23 10:12
Det var så stora fel, att jag tänkte att dom borde kolla sidan i opera själva. Fast faktum är att mycket av det som inte funkade igår verkar funka utmärkt idag, så det var snabbt och bra jobbat. det enda jag kan se som problem nu är spelaren på startsidan.
http://soundcloud.com/80scrackpolo
Webmaster

2007-10-23 13:54
Dundermannen:
Har inte gjort något direkt så det kanske var nåt cache problem.

Spelaren får du kanske leva utan :) Eller köra IE, eller installera om datorn. Opera har trotts allt en väldigt liten marknadsandel just nu så har inte tid att lägga för mycket tid på den ..
alternativeto.net | whoa.nu | olaj.se | 27kb.se

2007-10-23 14:52
Ok, jag kan leva med det. Men hur ställer du dig till netscape?
http://soundcloud.com/80scrackpolo
Webmaster

2007-10-23 15:53
Är väl om inte ännu mindre markandsandel.

Men självklart försöker vi följa standarder så bra jag kan. Är dock ingen über expert på css/html tyvärr ..
alternativeto.net | whoa.nu | olaj.se | 27kb.se

2007-10-23 21:56
Spelaren får du kanske leva utan :) Eller köra IE, eller installera om datorn.

- Installera om datorn? Nu tycker jag du är lite väl drastisk..
Denna användare saknar häftigt citat samt förmågorna; att tänka, att stava samt förmågan att skriva begripliga inlägg.
Webmaster

2007-10-23 22:45
Jag menar för att få FF att funka igen, han sa ju i början att den "gått slöare och slöra och till sist krasha hela tiden" .. låter som läge för ominstallation ..
alternativeto.net | whoa.nu | olaj.se | 27kb.se